Overseas Projects

» Overseas Projects
NAZARBAYEV ÜNİVERSİTESİ 2.1 ETABI

Kazakistan’ da yakın zamanda tamamlanmış olan 70 000 m2 kapalı alana sahip Nazarbayev Üniveristesi 2.Açılış kompleksi 1. Etap projesi 12 kattan ve 4 bloktan oluşmaktadır. Bu blokların ikisi 616 oda içeren öğrenci yurtları ve diğer 2 blok ise 256 odadan oluşan ve öğretim görevlilerinin konaklaması için inşaa edilmiş lojman binalarıdır. Bu projenin tüm kuvvetli akım alt yapı ve montaj işleri tarafımızdan yapılmış ve teslim edilmiştir.

DISPATCH CENTER BUILDING ASHGABAT

Electrical Engineering & Installation Works of Ashgabat Dispatch Center Building, which Çalık Enerji is the main contractor, are implemented by us. For the mentioned project, total closed are is 2.000. Within the scope, lighting, socket systems, UPS system and all small power systems such as CCTV, security, paging, fire alarm detection, TV and data systems are going to be realized by NET Mühendislik.

OLİMPİYAT İŞ MERKEZİ AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Ana Müteahhidi Polimeks İnşaat olan Olimpiyat İş Merkezi yaklaşık 45.000 m2 alanı kapsamaktadır. Proje 2017 Asya Olimpiyatlarının düzenleneceği Aşkabat'ta Olimpiyat köyü projesi kapsamında olup, elektrik uygulama işleri tarafımızca yapılmıştır.

YOLOTEN GAZ GELİŞTİRME MERKEZİ

Ana müteahhitliğini Tekfen İnşaat’ın yapmış olduğu Yoloten Gaz Geliştirme Merkezi 1.150.000 m2 açık alandan oluşmaktadır. Türkmenistan’ ın Mary Vilayetinde Yoloten bölgesinde bulunmaktadır.

MRİYA OTEL/UKRAYNA

Our company will perform the electrical Works of Mriya Hotel Project with a closed area of 62.500 m². The plant will have an installed power of 6,2 MVA in total, and 4 transformers in 2000 kVA, 2 transformers in 1600 kVA, 4 transformers in 400 kVA, 2 generators in 1250 kVA and 3 generators in 400 kVA. The hotel will include a fire warning and alarm system, and weak current systems such as IP CCTV, IP TV, emergency announcement and general broadcast, and telecom. Also, a building automation system will be installed. Sembol Insaat is the prime contractor of Mriya Hotel Project which will be in the chain of 5-star Rixos Hotels and located in Yalta that has a coast on the Black Sea in Ukraine.

PROVINCE FIRST- AID HOSPITALS / TURKMENISTAN

Electrical Engineering & Installation Works of First-Aid Hospital Projects, which GAP Construction is the main contractor, are implemented by NET Mühendislik. The mentioned four first-aid hospitals are located in Mary, Charcov, Nebitdag and Dashoguz cities and have total closed area of 3.500 m2 each. Within the scope of projects with an installed capacities of 630 kVA each, engineering works of MV Substation, transformers, LV distribution systems, outdoor lighting, socket systems, UPS system and all small power systems such as CCTV, security, paging, clock, fire alarm detection, TV and data systems are realized by us. In addition, electrical erection & installation works of Mary and Charcov projects are done by us and handed over to the Client.

AŞKABAT İLK YARDIM HASTANESİ/TÜRKMENİSTAN

Ana yükleniciliğini Gap İnşaat'ın yaptığı Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunan Aşkabat İlk Yardım Hastanesi Projesi elektrik işleri Net Mühendislik tarafından yapılmıştır. Yaklaşık 40.000 metre kare açık alan üzerine kurulan tesis, 27.500 metre kare kapalı alana sahiptir. 3.200kVA kurula güce sahip tesisin orta gerilim, alçak gerilim, topraklama ve yıldırımdan korunma tesisatı, aydınlatma-priz tesisatı, tüm hastane sistemleri ile tüm zayıf akım sistemleri Net Mühendislik tarafından yapılmıştır.

SCIENTIFIC RESEARCH CENTRE/ASHGABAT

The Electrical Works of Scientific Research Center in Ashgabat, Turkmenistan carry out by our company under Gap Construction Company as the main contractor. The Project consists of the main and utility buildings established on an open area of about 45.000m2 and an approximately 20.000m2 closed area.

MÜSTAKİLİK BİNASI – TAŞKENT / ÖZBEKİSTAN

Müstakilik binası 3.550 m2 kapalı alana sahiptir. Binanın, kuvvetli ve zayıf akım sistemleri, cold catot, LED aydınlatma sistemleri ile 500 kVA 2 adet stabilazatör devreye alınmıştır. Elektrik kontrolörlük ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

PAMUKYAĞI FABRİKASI – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Pamukyağı Fabrikası, 21.000 m2 kapalı alana sahiptir. Fabrika 45 ayrı binadan oluşmaktadır. Elektrik uygulama projeleri, modern teknolojiye uygun ve titiz bir çalışma ile tamamlanmıştır. Ayrıca zayıf akım sistemleri uygulanmıştır. Elektrik uygulama işleri tamamlanmıştır.

MHSK FUTBOL STANYUMU – TAŞKENT / ÖZBEKİSTAN

16.000 kişilik seyirci kapasitesine sahip Özbekistan Stadyumu’nun, saha aydınlatma ve genel dağıtım projeleri tamamlanarak, saha aydınlatma armatürleri tarafımızdan tedarik edilmiştir. Ayrıca ana dağıtım ve tali dağıtım pano imalatları gerçekleştirilmiştir. Elektrik uygulama işleri tamamlanmıştır.

FARAB TÜRKMENİSTAN ÖZBEKİSTAN GÜMRÜK KAPISI – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Farab Gümrük Kapısı 60.000 m2 alandan oluşmakta ve Türkmenistan’da açılan 4. sınır kapısı özelliğini taşımaktadır. Kuvvetli ve zayıf akım sistemleri uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

ENERJİ SANTRALİ İDARİ BİNASI – BALKANABAT / TÜRKMENİSTAN

Enerji Santrali İdari binası, yapı teknik bir merkez olmasına karşın mimari olarak dekoratif yapıda yapılmıştır.Elektrik imalatı da özellikle aydınlatma sisteminde, mimari dizayna uygun olarak dekoratif yapılmıştır. Kontrol odasının zemini camdan yüksetilmiş döşeme ile yapılmış olup, döşeme altında homojen bir şekilde aydınlatılmıştır. Toplantı odası aydınlatma sistemi, asma tavana uygun olarak dawnlight armatürlerle aydınlatlatılmış, iç ve dış gizli aydınlatmalarla desteklemeler yapılmıştır.Elektrik uygulama işleri tamamlanmıştır.

ENERJİ YÖNETİM VE TAKİP BİNASI – TÜRKMENBAŞI / TÜRKMENİSTAN

Enerji Yönetim ve Takip binası, Türkmenistan’ın Türkmenbaşı ve Aşkabat olarak 2 ayrı şehrinde bire bir aynı konseptle tasarlanmış bir yapı olup toplamda 29.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Yukarıdan bakıldığında Türkmenistan haritası şeklinde görünen aydınlatma tasarımı ile ilgi gören bir yapıdır. 2 binanın da tüm kuvvetli ve zayıf akım sistemleri uygulamaya konulmuştur. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

AŞKABAT ENERJİ SANTRALİ – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Türkmenistan Aşkabat’ta kurulan 2×160 MVA’lık doğalgaz elektrik santralinin tüm OG ve AG elektrik işleri ve otomasyon kablolaması firmamız tarafından yapılmıştır.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ KONSOLOSLUGU – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) Konsolosluğu, 7.500 m2 kapalı alana sahip olup, 2 ana bina, teknik bina ve 2 dış giriş kontrol binasından oluşmaktadır. Binada orta gerilim şalt tesisleri ve trafo merkezi (2 adet 1000 kVA), dizel jeneratör grubu ( 810 kVA ), kesintisiz güç kaynağı ve dağıtım tesisatı (40 kVA), otomasyon sistemeleri ile kuvvetli ve zayıf akım sistemleri uygulanmıştır.

GÖZ HASTANESİ – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Kafa ve Boyun Hastanesi, 11.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Tesiste, kuvvetli ve zayıf akım sistemleri ile hemşire çağrı sistemi uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

TIP FAKÜLTESİ – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Kafa ve Boyun Hastanesi, 11.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Tesiste, kuvvetli ve zayıf akım sistemleri ile hemşire çağrı sistemi uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

KAFA VE BOYUN HASTANESİ – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Kafa ve Boyun Hastanesi, 11.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Tesiste, kuvvetli ve zayıf akım sistemleri ile hemşire çağrı sistemi uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

ONKOLOJİ HASTANESİ – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

22.000 m2 kapalı alandan oluşan Onkoloji Hastanesi’nde, kuvvetli ve zayıf akım sistemleri ile hemşire çağrı sistemi gibi hastanelere özel sistemler uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır

ENERJİ BAKANLIĞI BİNASI – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

14 katlı Türkmenistan Enerji Bakanlığı binası, 12.000 m2 kapalı alana sahiptir. Bina enerji temininde, orta gerilim tesisatı 2 merkez (7+5 hücre), trafo (2 adet 2500 kVA, 2 adet 2.000 kVA) ve jeneratörden (1.250 kVA) oluşmuştur. Birinci katta bulunan 350 kişilik konferans salonu için profesyonel seslendirme ve görüntü sistemi, sahne özel aydınlatma sistemi, simultane tercüme sistemi 2+1 ile 50 kişilik ve başkanlık sistemi kurulmuştur. Ayrıca kuvvetli ve zayıf akım sistemleri uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

PETRONAS GAZ SANTRALİ – TÜRKMENBAŞI / TÜRKMENİSTAN

Onshore Gas Terminal’i yaklaşık 700.000 m2 açık alan üzerine kurulmuş olup, 10.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Tesiste 3 adet 27 MVA gaz türbini, 12 adet 2 MVA , 2 adet 1 MVA, 2 adet 1,25 MVA, 8 adet 2,5 MVA trafolar yer almaktadır. Acil durumlar için 2 adet 3,3 MVA dizel jeneratör sistemi besleyecektir. 4 farklı enerji merkezinden beslenen tesiste prosese yönelik elektrik işleri kapsamında (topraklama, kuvvetli akım, kumanda kontrol, heat tracing, aydınlatma, katotik koruma) yaklaşık 850km kablo çekimi yer almaktadır. Yine bu enerji merkezlerinde toplam 80 adet 11 kV orta gerilim hücresi ve 295 adet alçak gerilim dağıtım panosu yer almaktadır. Tesiste enstruman işleri, merkez kontrol binası ve buraya bağlı 9 enstruman odasından kumanda edilip izlenmektedir. Enstrüman işleri kapsamında ise (telekom, seslendirme, enstruman, yangın alarm, gaz alarm) yaklaşık 450 km kablo çekimi yer almaktadır. 125 adet rack panel, 750 adetten fazla saha bağlantı panelleri içeren sistemde 2000′in üzerinde enstrüman montajı, 7. 500 m tubing montajı yapılmıştır. Elektrik uygulama işleri tamamlanmıştır.

TÜRKMENİSTAN MEDENİYET KOMPLEKSİ – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

56.000 m2 kapalı alana sahip olan Türkmenistan Medeniyet Kompleksi müze, konser salonu ve kütüphane binaları ile bunlara ait servis binalarından oluşmaktadır. iki ayrı teknik merkeze sahip olan tesiste, konser solonu binası 2 adet 2.500 kVA trafo ile beslenirken, 1600 kVA yedek jeneratör gücüne, kütüphane ve müze binaları ise 2 adet 3.200 kVA trafo ile beslenirken bunları yedekleyen 1.600 kVA ve 1.000 kVA jeneratörlerlere sahiptir. Binada tüm kuvvetli ve zayıf akım sistemleri, BMS ile otomasyon işleri uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

ÖZBEKİSTAN LİBOSLARI GALERİYASI – TAŞKENT / ÖZBEKİSTAN

Özbekistan Libosları Galeriyası, 10.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Taşkent’te bulunan bina kentin aynı zamanda moda merkezi niteliğinde inşa edilmiştir. Tesisin projelendirme, uygulama yönetimi, malzeme tedariki ve kontrolörlüğü tarafımızca üstlenilmiş, kuvvetli ve zayıf akım sistemleri uygulanmıştır.

JOHNSON MATTHEY SCOPJE CATALYST YST PLANT – ÜSKÜP / MAKEDONYA

Johnson Matthey Scopje Catalyst Plant fabrikası 15.000 m2′lik kapalı alandan oluşmaktadır. Fabrikada, 3×2500 kVA orta gerilim şalt tesisleri ve trafo merkezleri, 1x1100kVA dizel generatör grubu dağıtım tesisatı, orta gerilim, alçak gerilim, zayıf akım ve proses ile enstrümantasyon işleri uygulanmıştır. Elektrik uygulama işleri tamamlanmıştır.

RAMSTORE ALIŞVERİŞ MERKEZİ – ÜSKÜP / NAKEDONYA

Makedonya Üsküp’te toplam 25.300 m2 alana inşa edilen Ramstore Alışveriş Merkezi, 34/10 kV YUG-NOVA indirici merkezinden 1,5 km’lik yeraltı enerji hattı, firmamız tarafından tesis edilen kablo ile beslenmektedir. 1000′er kVA’lık 4 trafo kullanılmış ve paralel çalışan 2 adet 1.400 kVA’lık jeneratörle enerji kesilmesine karşı emniyete alınmıştır. Binada, orta gerilim tesisatı, alçak gerilim panoları ile kuvvetli ve zayıf akım sistemleri uygulanmıştır. Elektrik uygulama işleri tamamlanmıştır.

VIP HANGAR BİNASI – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

8.100m2’lik VIP Hangar binası, 1200m2 ekipman parkı, 750m2 kazarma, 9.000m2 apron alanı, 2700m2 trafo + ısı merkezi binasından oluşmaktadır. OG hücreleri, tüm AG dağıtım sistemi, telekomünikasyon sistemi, yangın alarm sistemi, acil anons ve seslendirme sistemi, güvenlik sistemi, özel güvenlik sistemi, CCTV sistemi, TV sistemi ve taksiyolu özel aydınlatma işleri malzeme temini ve kablolamaları tarafımızca yapılmıştır.

ASKERİ SEHERCE – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Askeri Seherce 18.000m2’lik alanda yönetim binası ve futbol sahasından oluşmaktadır. Elektrik uygulamaları tarafımızca yapılmıştır.

MEDENİ DİNÇ ALIŞ – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Medeni Dinç Alış 11.000m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Bina enerjisi; 2000kVA’lık 4 trafo ile sağlanmakta olup, 1000kVA’lık 4 jeneratörle de yedeklenmektedir. OG kablolamaları, tüm AG dağıtım sistemi, telekomünikasyon sistemi, yangın alarmı sistemi, acil anons ve seslendirme sistemi, CCTV sistemi, TV sistemi uygulamaları tarafımızca yapılmıştır.

BİTARAFLIK ANITI – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Yapı 2.000m2 alana sahip olup, bir anıt ve bu anıtı çevreleyen havuzlar, 2 ayrı kafe, askeri kazarma binası ve kazan dairesinden oluşmaktadır. OG hücreleri, tüm AG dağıtım sistemi, telekomünikasyon sistemi, yangın alarmı sistemi, güvenlik sistemi, TV sistemi, mekanik otomasyon sistemi işleri uygulamaları tarafımızca yapılmıştır.

MEDIA CENTER – ASTANA / KAZAKİSTAN

75.000m2 kapalı alandan oluşan binada canlı yayın, dizi çekim stüdyoları, konser salonları, TV, radyo istasyonları ve bunlara ait ofis kısımları ile 18 katlı ofis kulesi yer almaktadır. Bina içindeki tüm kuvvetli akım, genel aydınlatma, dekoratif aydınlatma, kar buz eritme sistemi tarafımızca yapılmıştır.

COCA COLA FABRİKASI – AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Türkmenistan Coca Cola Fabrikası’nın genişleme projesi kapsamında; 3.000 m2 Hotfill üretim alanı, 2.270 m2depo alanı, 160 m2 soğutucu üniteler binası ve kazan dairesinden oluşan tesisin elektrik ve mekanik işleri tarafımızca yapılmıştır. Toplamda 2,5 MVA lık yeni ilave güç temin ve dağıtımı ile birlikte yeni kazan, chiller, kompresör, 40 bar, 7 bar, buhar ve kondens hatları tesis edilmiştir.

COCA COLA FABRİKASI – BAKÜ / AZERBEYCAN

Azerbaycan Coca Cola Fabrikası 10.000m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Mevcut Bakü Coca Cola Fabrikası’nın genişleme projesi kapsamındaki elektrik ve mekanik işleri tarafımızca yapılmıştır. Toplamda 2 MVA lık yeni ilave güç temin ve dağıtımı ile birlikte yeni kazan, chiller, kompresör, 40 bar, 7 bar, buhar ve kondens hatları tesis edilmiştir.

SERUM FABRİKASI AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

7.000 metre karelik alana sahip Serum Fabrikasının elektrik işleri şirketimiz tarafından yapılmıştır.Tesisin kurulu gücü 2500 kVA’dır.Yedek güç jeneratör sistemi, stabilizatör ve zayıf akım sistemleri ile hassas cihazların beslemelerinin yapıldığı ups sistemi kurulmuştur. Tesiste, tarafımızca kurulmuş olan yangın algılama ve ihbar sistemleri, acil anons, genel yayın, cctv, network ve haberleşme sistemleri, zayıf akım sistemleri devreye alınmış ve işletmeye teslim edilmiştir.

Dental Hospital AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

We have completed electrical design works and implementation works of Dental Hospital which is formed on 10.000 m2 open are in Asghabad. Installed power of this project is 1600 kVA; medium voltage, transformer station, low-voltage power distribution, lighting and small power systems, and weak current systems have been implemented by our company.

Dental Hospital AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

We have completed electrical design works and implementation works of Dental Hospital which is formed on 10.000 m2 open are in Asghabad. Installed power of this project is 1600 kVA; medium voltage, transformer station, low-voltage power distribution, lighting and small power systems, and weak current systems have been implemented by our company.

SCIENTIFIC RESEARCH CENTRE/ASHGABAT

The Electrical Works of Scientific Research Center in Ashgabat, Turkmenistan carry out by our company under Gap Construction Company as the main contractor. The Project consists of the main and utility buildings established on an open area of about 45.000m2 and an approximately 20.000m2 closed area.

DISPATCH CENTER BUILDING ASHGABAT

Electrical Engineering & Installation Works of Ashgabat Dispatch Center Building, which Çalık Enerji is the main contractor, are implemented by us. For the mentioned project, total closed are is 2.000. Within the scope, lighting, socket systems, UPS system and all small power systems such as CCTV, security, paging, fire alarm detection, TV and data systems are going to be realized by NET Mühendislik.

NAZARBAYEV ÜNİVERSİTESİ 2.1 ETABI

Kazakistan’ da yakın zamanda tamamlanmış olan 70 000 m2 kapalı alana sahip Nazarbayev Üniveristesi 2.Açılış kompleksi 1. Etap projesi 12 kattan ve 4 bloktan oluşmaktadır. Bu blokların ikisi 616 oda içeren öğrenci yurtları ve diğer 2 blok ise 256 odadan oluşan ve öğretim görevlilerinin konaklaması için inşaa edilmiş lojman binalarıdır. Bu projenin tüm kuvvetli akım alt yapı ve montaj işleri tarafımızdan yapılmış ve teslim edilmiştir.

YOLOTEN GAZ GELİŞTİRME MERKEZİ

MRİYA OTEL/UKRAYNA

Our company will perform the electrical Works of Mriya Hotel Project with a closed area of 62.500 m². The plant will have an installed power of 6,2 MVA in total, and 4 transformers in 2000 kVA, 2 transformers in 1600 kVA, 4 transformers in 400 kVA, 2 generators in 1250 kVA and 3 generators in 400 kVA. The hotel will include a fire warning and alarm system, and weak current systems such as IP CCTV, IP TV, emergency announcement and general broadcast, and telecom. Also, a building automation system will be installed. Sembol Insaat is the prime contractor of Mriya Hotel Project which will be in the chain of 5-star Rixos Hotels and located in Yalta that has a coast on the Black Sea in Ukraine.

AŞKABAT İLK YARDIM HASTANESİ/TÜRKMENİSTAN

Ana yükleniciliğini Gap İnşaat'ın yaptığı Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunan Aşkabat İlk Yardım Hastanesi Projesi elektrik işleri Net Mühendislik tarafından yapılmıştır. Yaklaşık 40.000 metre kare açık alan üzerine kurulan tesis, 27.500 metre kare kapalı alana sahiptir. 3.200kVA kurula güce sahip tesisin orta gerilim, alçak gerilim, topraklama ve yıldırımdan korunma tesisatı, aydınlatma-priz tesisatı, tüm hastane sistemleri ile tüm zayıf akım sistemleri Net Mühendislik tarafından yapılmıştır.